Jímky

Jímka (žumpa) je bezodtoková nádrž sloužící k akumulaci (jímání) odpadních vod, případně dešťové vody. Více o nádržích na dešťovou vodu zde. Při výběru vhodné plastové jímky nejvíce záleží na podloží v místě instalace a na případném zatížení jímky. Vyrábíme všechny konstrukční varianty, tedy jímky samonosnéjímky k obetonování, či jímky dvouplášťové, vše s možností úpravy proti spodní vodě. Naše plastové jímky dělíme nejen podle typu konstrukce, ale také dle tvaru na: kruhové jímkyhranaté jímky a válcové jímky.

Plastové jímky (žumpy) najdou uplatnění především v místech, kde není kanalizace, a to jak u rodinných domů, chat, zahradních domků nebo průmyslových objektů.

Využít je můžete pro jímání odpadních vod nebo k zachycení dešťové vody, která Vám poté poslouží pro zalévání zahrady, praní, splachování WC, napouštění bazénů…

Jímka (žumpa) je vyrobena z polypropylenu jako vodotěsná nádrž s vtokem a komínkem. Jímka na dešťovou vodu je navíc osazena bezpečnostním přepadem.

Důležitá je správná velikost jímky:

Jak vybrat správnou velikost jímky (žumpy) Vám rádi poradíme nebo Vám poslouží směrnice ČSN 756081 čl. 5.1., dle které je velikost jímky závislá na počtu osob a četnosti vyvážení jímky (žumpy).

Vhodnou velikost si vypočítáte tak, že vynásobíte počet obyvatel (n) počtem dnů, po kolika chcete jímku vyvážet (i) a specifickou průměrnou denní spotřebou (q) -doporučujeme 0,1m3, tedy:

V[m3] = n * i * q

Volbu velikosti jímky můžete také uzpůsobit velikosti fekálního vozu ve Vašem okolí. Pořizovat si tedy jímku například 30m3 je naprosto zbytečné - žádný fekální vůz ji navyveze. Stejně tak je škoda pořizovat si jímku např. 2m3 - fekální vůz bude odjíždět téměř prázdný.

Jímky samonosné

vhodné především do míst, kde se nenachází spodní voda a jímka nebude staticky zatěžována. Výhodou je nenáročná instalace. Není vhodná do míst se zvýšeným výskytem spodní vody.

Jímky k obetonování

vhodné do míst s vyšším statickým zatížením (budovy, komunikace, parkovací stání, zdi). Výhodou je nejnižší pořizovací cena.

Jímky dvouplášťové

vhodné do míst s vyšší hladinou spodní vody. Rozsah a velikost úprav (zesíleným žebrováním,ocelovými závlačemi, vzpěrami...) je závislá na velikosti nádrže a výšce hladiny spodní vody.

naše jímky k dostání v ceně jíž od 6.900Kč bez dph. PRo informaci o ceně ROZKLIKNĚTE JEDNOTLIVÉ SEKCE JÍMEK, vyplňtě POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ nebo nás kontaktujte e-mailem

VÝHODY PLASTOVÝCH JÍMEK

  • Nízká cena
  • Snadná manipulace
  • Dlouhá životnost
  • 100% vodotěsnost
  • Bezúdržbový provoz
  • Odolnost
  • Absence elektroinstalace
  • Chemická odolnost

Fotogalerie jímek

CZIN.eu