Dotace - modrá úsporám

Modrá úsporám je zažitý slangový název dotačního titulu, kterým Státní fond životního prostředí podporuje šetrné nakládání s dešťovou vodou. Oficiální název programu je dotace Dešťovka.

Dotace je určena k travale obyvytelným objektům (RD, bytovým domům i chatám) na nákup nádrže na dešťovou vodu a potřebného příslušneství, včetně výdajů na výkopy, betonáž, potrubí atp. Od dotace na nádrže na dešťovou vodu si ministerstvo slibuje snížení spotřeby pitné vody a zlepšení záchytu dešťové vody v krajině. Zachycená voda by měla být využita k zálivce, ale také na praní nebo splachování WC. 

U domů zkolaudovaných před datem 27.4.2017 pro nárok na dotaci postačuje pouze to, že ji budete využívat na zálivku. U domů kolaudovaných po tomto datu je potřeba vodu používat na splachování všech toalet v obytné části domu.

Pozn: Pokud provádíte kompletní rekonstrukci staršího domu je rozhodným datem datum původní kolaudace - bude Vám tak stačit, když budete vodou zalévat.

Zrušena byla také evidence "suchých obcí". Lokalita už tedy není důležitá.

Připravíme pro Vás úvodní bezplatné posouzení nároku na dotaci Dešťovka!

co je dotace dešťovka (modrá úsporám)?

Dotace pro vlastníky či stavebníky rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě.

Bližší inforamce poskytneme při bezplatné konzultaci nebo je naleznete na webu SFŽP.

Přihlášení k odběru novinek

CZIN.eu