Nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu, někdy také nazývány jako retenční nádrže, se v posledních letech těší velké oblibě. Za vzrůstající poptávkou po tomto výrobku však stojí nejen rostoucí cena pitné vody a dlouhodobá sucha, která mají za následek snižování zásoby spodních vod, ale také legislativa. Jedním z legislativních důvodů je častá povinnost pořízení nádrže na záchyt dešťové vody k novostavbě, bez které by nebyla zkolaudována. Druhým důvodem zvýšeného zájmu je dotační program na nádrže na dešťovou vodu nazývaný Modrá úsporám. O „Modré úsporám“ více zde.

Zachycenou dešťovou vodu je možno využívat nejen na zahradě, ale také v domácnosti. Na zahradě na zalévání, umývání automobilu, napouštění bazénu nebo jezírka. V domácnosti je dešťová voda nejčastěji využívána pro splachování záchodu. Vodu je však také možno využít na praní. Tuto variantu obvykle nejvíce ocení ženy. Dešťová voda je totiž velmi měkká, proto i při použití menšího množství pracího prášku perfektně pere! Vodu si však můžete napojit také do garáže, dílny nebo technické místnosti – zkrátka všude tam, kde není potřeba voda pitná.

Nádrže na dešťovou vodu vyrábíme ve všech tvarových i konstrukčních variantách. Pořídit si u nás tedy můžete nádrže kruhové i hranaté, a to samonosné, k obetonování i dvouplášťové. Pokud si v tomto případě nevíte rady s tím, jakou nádrž vybrat, můžete navštívit sekci jímek, kde jsou jednotlivé varianty detailně popsány, nebo nás kontaktujte, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Proč si pořídit nádrž na dešťovou vodu?

Hlavním důvodem pro pořízení nádrže na dešťovou vodu je obvykle následná finanční úspora. Na zálivku zahrady, umývání automobilu, napouštění bazénu a jiné poté nemusíte využívat vodu pitnou, což příjemně ulehčí Vaší peněžence. Finanční úsporu nejvíce pocítí lidé, kteří na svém pozemku nemají studnu, případně žijí v suchých oblastech, kde studny často vysychají.

Druhým důvodem a přínosem je snížení ekologické zátěže domu. Nebudete totiž využívat pitnou vodu tam, kde jí není třeba, čímž ušetříte její tenčí se zdroje. Zlepšíte ale také záchyt vody v krajině a tím pomůžete k zmenšení dopadu povodní.

CZIN.eu