Plastové nádrže na pitnou vodu

Nádrže na pitnou vodu jsou vyráběny z chemicky čistého polypropylenu s certifikací pro potravinářství. Jedná se o nejkvalitnější polypropylen s nejlepšími chemicko-mechanickými vlastnostmi. Odolává tedy nejen nejvyšším tlakům a zatížením, ale také nejvyšším koncentracím chemickým látek, aniž by se rozpouštěl nebo degradoval a vylučoval se do vody. 

Jímka na pitnou vodu najde svoje využití na chatách, u rodinných domů s málo vydatným zdrojem nebo se dá využít jako velkokapacitní rezervoáry pitné vody k obecním zdrojům pitné vody. Obvykle se jedná o celoplastové podzemní nádrže, vyrábíme však také nádrže nadzemní - volně stojící. Stejně jako u klasických jímek nejsou nádrže nijak tvarově omezeny, nejčastěji však vyrábíme nádrže kruhové nebo hranaté, a to ve 4 konstrukčních variantách:

Nadzemní nádrže na pitnou vodu

Tyto nádrže mohou být umístěny jak v interiéru tak v exteriéru. Vhodnější jsou však pro umístěni v interiérech z důvodu lepší tepelné stálosti vody v závislosti na ročním období. Nádrže není třeba opatřovat žádnou ocelovou konstrukcí ani obezdívat, postačuje usazení na rovnou betonovou desku.

Samonosné nádrže na pitnou vodu

Nejoblíbenější typ nádrže pitnou vodu. Zákazníky je tato varianta preferována pro svoje jednoduché usazení. Nádrž se ve výkopu usadí na připravenou betonovou desku a dále se za současného napouštění vodou obsypává zeminou. Není vhodná do komunikací nebo do míst s výskytem spodní vody. Podrobnější postup usazení naleznete zde.

Nádrže na pitnou vodu k obetonování

Nejlevnější typ nádrží na vodu. Vhodný především do míst s vyššími nároky na zatížení, tedy ke komunikacím, do míst s hlubokým uložením nebo pod nosné zdi. Návod k uložení nádrže zde.

Dvouplášťové nádrže na pitnou vodu

Jsou určeny do míst, kde hladina spodních vod dosahuje nad úroveň uložení dna nádrže. Dvouplášťová konstrukce s vyztuženým dnem je navržena tak, aby odolala tlakům spodní vody a sloužila bez rizika poškození. Postup usazení zde.

Všechny nádrže opatříme prostupy na tlakovou vodu, kanalizační potrubí, prostupy na chráničky, elektřinu nebo speciálními armaturami dle přání zákazníka. Většina těchto prací provádíme zdarma.

PRO CENOVOU NABÍDKU VYPLŇTE POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ, PŘÍPADNĚ SE NA NÁS OBRAŤTE TELEFONICKY NEBO E-MAILEM.

NÁDRŽE PRO CHEMICKÝ PRŮMYSL

Z chemicky čistého polypropylenu se vyrábějí také nádrže pro chemický průmysl. Jedná se o polypropylen, kterými svými vlastnostmi odolává nejširšími spektru chemických látek v nejvyšších koncentracích. Použití na konkrétní látky vždy konzultujte s výrobcem. Vyrábíme také nádrže z polyethylenu, pomůžeme Vám tedy najít vhodnější materiál.

Tento materiál je také vhodný k výrobě záchytných nádrží na naftu, benzín nebo oleje. Jedná se však spíše o úkapové nádrže, jelikož materiál není kvůli svým elektrostatickým vlastnostem určen k dlouhodobému skladování ropných látek.

fotogalerie nádrží na pitnou vodu

 

 

CZIN.eu